Tom Cruise Uzaya Çıkıyor

Tom Cruise ve Elon Musk’ın SpaceX’i, NASA ile birlikte uzayda çekilecek bir aksiyon filmi üzerinde çalışıyor.

Hasan Durmaz -  05/05/2020

İşini aşkla yapan ve dahil olduğu her projeye kendini adayan Cruise, daha önce dublör kullanmadan gökdelenlere tırmanmış, çatılardan atlamış ve uçaklar uçurmuştu. Bu sefer de uzaya çıkmayı kafasına koyan Cruise, proje ile ilgili görüşmelerine başladı bile.

 

Proje hakkında SpaceX ile görüşen Cruise için sıra NASA’ya geldi. Uygun şartların sağlanması halinde uzayda çekilecek ilk kurgu film olacak projeyle, sinema tarihindeki konumunu daha da yükseklere taşıyacak Cruise’a bu yolculukta kimlerin eşlik edeceği henüz bilinmiyor. Aynı şekilde halihazırda projeye katılmış bir stüdyo da bulunmuyor. Fikir aşamasındaki projenin Mission Impossible serisiyle bir alakasının olmadığını da belirtelim.

 

 

 

 

Tom Cruise ne zamandır bu projenin hayalini kuruyor bilinmez ancak bu fikrin en aşağı yirmi yıllık olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz yıllarda Empire’a verdiği bir röportajında, 2000 yılında mevzubahis projeye benzer bir fikrinin bulunduğunu söyleyen James Cameron’ın kapısını çaldığı ilk isim de yine Tom Cruise olmuş. Cameron röportajında: “Aslında 15 yıl önce Cruise’a, uzayda çekilecek bir uzay filminden bahsetmiştim. 2000 yılındayken, Uluslararası Uzay İstasyonunda 3D belgesel çekmek üzere Ruslarla yaptığım bir sözleşmem vardı ve  'Neden bir film çekmeyelim'  diye düşündüm. Tom’a ‘Sen ve ben, Soyuz’da iki koltuk kapabiliriz ama önce birileri bizi Mühendis olarak eğitmeli’ dedim. O da ‘Problem yok. Mühendislik eğitimi alırım’ dedi. Hikaye için bazı fikirlerimiz vardı fakat fikir olarak kaldı.” demişti. Bu sefer Tom Cruise, James Cameron'ın kapısını çalacak mı ilerleyen günlerde göreceğiz.

 

SpaceX ve NASA tarafından onaylanması halinde projenin önüne başka bir engel çıkabileceğini sanmıyorum. Tanık olması bile heyecan vericiyken, kim böyle bir projeye dahil olmak istemez ki ?

Kaynak: