• The Movie Journal

Banshee: Eski Bir Mahkum, Usta bir Hırsız ve Kasaba Şerifi

Değeri bilinmeyen,hak ettiği değeri bulamayan diziler arasında başı çekiyor olabilir.Dizinin başrolleri Antony Starr(Lucas Hood), Ivana Milicevic(Carrie Hopewell).

Dördüncü sezonuyla birlikte final yapan dizinin ilk üç sezonu 10’ar, son sezonu ise 8 bölümden oluşmaktadır. Bölümlerin ortalama gösterim süresi 60 dakikadır.Dizinin yapımcıları arasında en çok dikkat çeken isim Alan Ball. Kendisini HBO efsaneleri Six Feet Under ve True Blood yapımcı kadrosundan tanımaktayız. Dizi için seyirci beklentisi, eli yüzü düzgün ama düşük bütçeli normal bir suç dizisi olacağı yönündeydi. Ama pilot bölümü yayınlandığında mega bütçeli sinema filmlerini aratmayan aksiyon havası ile Banshee’nin beklentileri çok aştığı anlaşıldı. Seyir zevki bir hayli yüksek olmasına rağmen her nedense popülerleşemedi.


15 yılını hapishanede geçiren prosfesyonel bir hırsız olan Lucas Hood hapishaneden çıkar çıkmaz hem suç ortağı, hem de eski sevgilisi olan Ana'nın yaşadığı Banshee kasabasına doğru yola koyulur. Banshee ziyareti istediği gibi gitmez ve karıştığı bir bar kavgasında ölen kasaba şerifinin kimliğini kullanmaya başlar .Hapishaneden çıktığını duyan eski belalılarını kendinden uzak tutmak için bir fırsattır bu. Tabi ayrıca eski sevgilisi Ana'ya yakın olmanın bir yolu da. Yeni bir kasabada yeni bir kimlikle sıfırdan bir hayata başlar. Artık kasabada yeni bir şerif vardır.Banshee fazlasıyla belalı bir kasaba ve bir çok çete mevcut. Yan karakterlerin oldukça sağlam hikayeleri var ve bütün olay örgüsü çok güzel işlenmiş. İzlerken seyirciyi sıkmıyor.

Şimdiye kadar izleyeceğiniz en kanlı yapımlardan birisi muhtemelen. Her bölümünde ayrı bir kavga, dövüş var, aksiyonu iliklerinize kadar hissediyorsunuz ve kavga sahnelerinde kamera hareketleri mükemmel. "Şimdiye kadar nasıl izlemedim?" Diyeceksiniz kendinize. Bittikten sonra kendinizi boşluğa düşmüş bulabilirsiniz. Buradan Lucas Hood'a selam olsun! İyi seyirler.

Ufak bir not: Adam dizide "ne güzelmiş" dediğiniz her kadınla sevişiyor.


Yazar: Mert Gaberoğlu