Netflix’in Bu Yılki Bülteni Korona Virüsünden Etkilenmeyecek

Netflix’in baş içerik sorumlusu Ted Sarandos, tüm projeleri etkileyen Korona salgınının yeni içerik sağlamalarına engel olamayacağını garanti ediyor.

Hasan Durmaz -  31/03/2020
Kaynak:

Tüm dünya korona virüs salgını ile evlere kapanmış durumda. Dört duvar arasında sıkılan insanlar vakit geçirebilmek için her yolu deniyorlar. Bu durum online yayın platformlarına olan talebin de büyük ölçüde artmasına sebep oluyor. Artan bu talebin, birçok insanda bir alışkanlık halini alabilecek olması sinema sektöründeki gişeyi hedefleyen birçok insanın endişe duymasına sebep oluyor.

 

Online yayın sistemlerinin öncüsü olan Netflix, içinde bulunduğumuz durumda da birçok insanın sempatisini ve güvenini kazanmaya devam ediyor. Ancak Stranger Things, Grace and Frankie ve The Witcher gibi yapımların çalışmalarının durmasıyla, uzun süreli müşterilerin yeni içerikler konusunda sıkıntı yaşaması olağan hale geldi ve "Netflix başarılı tutumunu devam ettirebilecek mi ?" sorusu sorulur oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

   

 

 

Açıklamalara bakılırsa Netflix, yaşanan tüm aksaklıklara rağmen bir süre daha yeni içerik sıkıntısı yaşatmayacak gibi görünüyor. Ted Sarandos, Netflix yapımlarının planın ilerisinde seyrettiği için yakın tarihte bir gecikme yaşatmayacağını söylüyor. IndieWire’a göre Sarandos, “Şu anda, içeriklerimizi tüm bölümleriyle tek seferde yayınlayabilmek için çalışıyoruz ve takvimin ilerisindeyiz. Bu sebeple önümüzdeki birkaç ay boyunca problem yaşamayacağız. Belki yılın ilerleyen zamanlarında fiziksel çalışmaların durmasına bağlı olarak sıkıntı yaşayabiliriz.” dedi. Bu demece örnek olarak ise bu yıl yayınlanması beklenen “The Umbrella Academy”nin devam eden post-prodüksiyon çalışmaları gösterildi.

Beklenmedik bu olay sonrasında bazı yapımların izleyiciyle buluşması tabii ki zaman alabilir ama görülen o ki, yakın gelecekte Netflix için endişe etmemize gerek yok. Daha ileri tarihler hakkında bir yorum yapmak ise her sektör için olduğu gibi Netflix ve dizi-film sektörü için de oldukça zor.