"Birds of Prey 2" Harley Quinn & Poison Ivy Aşkını İçerebilir

Yönetmen Cathy Yan, devam filmi gelmesi halinde Harley Quinn ve Ivy Poison ilişkisini irdelemek istiyor.

Hasan Durmaz -  07/04/2020

Cathy Yan, Birds of Prey 2 filminin gelmesi halinde Harley Quinn ile Poison Ivy arasındaki ilişkiyi işlemek istiyor. Birbirine hiç de yabancı olmayan bu ikili, 90’larda “Batman: The Animated Series”de görüldüklerinden beri birlikte çalışıyorlar. Birbirlerine zıt yapılarına rağmen ilk maceralarında güçlü bir arkadaşlık geliştiren ikilimiz, takip eden yıllarda DC’nin TV şovlarında ve çizgi romanlarında güçlerini birleştirmeye devam ettiler. En son 2015’de ise Amanda Connor ve Jimmy Palmiotti tarafından resmen romantik bir çift haline getirildiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poison Ivy DCEU’de henüz görülmemiş olsa da bu zamanla değişebilir gibi duruyor. Harley Quinn’in sinemadaki yüzü Margot Robbie, Suicide Squad ekibine katıldıktan sonra Harley-Ivy aşkını birgün sinema perdesinde görmeyi arzuladığını söylemişti. Ve bugün, onun bu durumu arzulayan tek DCEU üyesi olmadığını görüyoruz. Aynı dileği Birds of Prey’in yönetmeni de dile getirdi. Olası Birds of Prey 2 filmi hakkında The Wrap’ e konuşan Yan, “Poison Ivy’i ve onun Harley ile olan ilişkisini görmeyi gerçekten isterim” dedi. İlk filmin hayal kırıklığı yaratan gişe hasılatı konusuna gelindiğinde ise Yan, “İnsanların ve tabii ki Margot’nun, Harley Quinn’i bırakmaya henüz hazır olduklarını sanmıyorum” diye cevap verdi.

 

Harley Quinn’in, önümüzdeki sene gösterime girecek yeni Suicide Squad filmi dışında bir filmde daha görünmesini beklemek, insanların Harley’e olan sempatisi göz önüne alındığında çok da yanlış olmaz. Harley ve Ivy karakterlerini barındırıp iyi pazarlanan bir filmin gişede çakılması bana çok olağan gelmiyor. Buna karar vermek tabii ki WarnerBros’a düşüyor. İzleyici olarak bizlere düşen ise iyi filmler çekmelerini ummak ve sadece beklemek.

Kaynak:
Hasan Durmaz